Strona główna > Prognozy Sportowe > Typy Piłka Nożna > Typy i Prognozy Liga Portugal

Typy Liga Portugal i Prognozy

Liga Portugal : Znajdziesz tu wszystkie dostępne prognozy redakcji zaklady-bukmacherskie.com. Aby przeczytać wybraną prognozę kliknij "Szczegółowa prognoza".

Liga Portugal Nasze prognozy Liga Portugal

Nasze prognozy nie są jeszcze dostępne. Ukażą się one już niedługo.

Liga Portugal Nasze poprzednie typy

Poniżej znajdziesz poprzednie prognozy oraz ich wynik.

Wyniki prognoz jeszcze nie są dostępne.

Kluczowe statystyki Ligi Sagres

Od sezonu 2010/2011, mecze w których pada więcej niż 2,5 bramek są coraz częstsze. Średnia wrzosła z 43,75% (2010-2011) do 53,33% (2012/2013). W portugalskich rozgrywkach gra coraz więcej technicznych zawodników, którzy są w stanie przechylić szalę na ich korzyść, przez co z roku na rok, liga staje się coraz bardziej ofensywna. Gdy na boisku jest wiele talentów, pewniakiem jest zakład Over 2,5.

Nadal najczęściej spotykanym widokiem jest wynik 1-0 dla gospodarzy, jednak staje się on coraz rzadszy (23,33% - 18,33%). Założenie się o dokładny wynik 1-0 dla gospodarzy jest coraz mniej korzystne, szczególnie w przypadku spotkań trzech dominujących klubów.

Już trzeci rok z rzędu Porto puszcza najmniej bramek ze wszystkich drużyn (16 w 2011r., 19 w 2012r., 14 w 2013r.). Biorąc pod uwagę 0,54 puszczonych bramek na mecz w przeciągu 3 lat, postawienie zakładu na czyste konto bramkarzy Porto to świetny sposób na zarobienie łatwych pieniędzy.

Wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Sagres przed postawieniem zakładu.

Od założenia pierwszej portugalskiej dywizji w 1934 r., liga jest dominowana przez trzy kluby : FC Porto, Benficę Lizbonę oraz Sporting. Jedynie dwa razy w historii rozgrywek tytuł zdobyła inna drużyna : Belenenses w 1946 r. oraz Boavista w 2001 r. Z roku na rok, Liga Sagres się rozwija i dziś zajmuje 5 miejsce w rankingu UEFA. Jest to bardzo techniczna liga, w której gra wielu południowo amerykańskich zawodników marzących o grze w bardziej prestiżowych, europejskich ligach.

Poza trzema wielkimi portugalskimi zespołami, warto również wspomnieć o Sportingu Braga, który z reguły kończy sezon w górnej części tabeli. Pozostałe drużyny znajdują się o poziom niżej i zwykle nie dorównują portugalskiej czołówce. Również duża jest różnica poziomu pomiędzy pierwszą a drugą ligą. Zwykle promowane drużyny mają spore trudności w utrzymaniu się w Lidze Sagres.

Ogólna prezentacja Ligi Sagres

Liga Zon Sagres jest najbardziej prestiżową portugalską ligą w męskim futbolu. Składa się ona z 16 drużyn grających ze sobą po dwa razy. Każda z ekip ma więc do rozegrania 30 meczy w sezonie. Tak jak w przypadku większości europejskich rozgrywek, zwycięzca zgarnia 3 punkty, remis daje obu drużynom po 1 punkcie a przegrany odchodzi z przysłowiową pietruszką. Na koniec sezonu, mistrzem Portugalii zostaje drużyna z największą ilością uzbieranych punktów. Dwie pierwsze ekipy kwalifikują się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, natomiast trzeci zespół musi wpierw przejść przez baraże. Czwarty klub kwalifikuje się do baraży Europa league a piąty w klasyfikacji ogólnej zaczyna walkę o Puchar Europ od trzeciej rundy. Dwie ostatnie drużyny są relegowane do Liga Orangina (portugalska 2 Liga).

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2024 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone